19 - 25 noyabr

19 noyabr

Bazar ertəsi

 

08:00  Musiqi dəqiqələri

08:30   “Qədim el sənətləri”                         

09:00   Cizgifilmi                 

09:30   Bədiifilm  “Muzeydə  gecə” 1 (6+)             

11:15   Musiqidəqiqələri (Pillədən konsert)             

12:00   “Xəbərvar”               

12:30   Cizgifilmi                 

13:00   İnstrumentalmusiqi              

13:30   Bədiifilm “Cəngəlliklər haqqında 2-cikitab”(6+)              

15:00   “Dünya rəqsləri”                   

15:30   “Musiqi çələngi”                   

16:00   Dünyanın böyük teatrları: “Epidavrda teatr”                       

16:25   Televiziya filmi “Bitkin obrazlar  ustası” Rza Əfqanlı                    

17:00   Bədii film “Ən yaxşı nemətlər” (16+)                      

18:30   Musiqi dəqiqələri

19:15   “Azərbaycan muzeyləri”                   

19:45   “Ötən illərin nəğmələri”. Oxuyur Hüseynağa Hadıyev                   

20:15   “Sənətkar ömrü” Zəfər Nemətov                 

21:30   “Ədəbi abidələr”                   

22:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   “Azərbaycan kinosu – 120”              

22:40   Bədii film  “Bizim küçə”                  

00:05   “Anşlaq”                    

01:15   Dünya estrada ulduzlarının konserti             

02:15   “Azərbaycan muzeyləri”                   

02:45   “Ədəbi abidələr”                   

03:15   “Ötən illərin nəğmələri”. Oxuyur Hüseynağa Hadıyev                   

03:45   “Sənətkar ömrü” Zəfər Nemətov                 

04:30   Fərəc Qarayev - “Qobustan kölgələri”. Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet  

            Teatrının tamaşası                 

05:15   Televiziya filmi “Bitkin obrazlar  ustası” Rza Əfqanlı                    

05:50   Musiqi dəqiqələri

06:30   Bədii film “Möcüzələr aləmi” (12+)             

 

20 noyabr

Çərşənbə axşamı

 

08:00  Musiqi dəqiqələri

08:30   “Sivilizasiya pillələri”                        

09:00   Cizgi filmi                 

09:30   Bədii film “Ağbəniz və ovçu” (6+)              

11:30   Musiqi dəqiqələri

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20   Cizgi filmi                 

12:45   İnstrumental musiqi              

13:00   “Təhsil və tərəqqi”                

13:30   “Xoşbəxt olsun uşaqlar”                   

14:30   Bədii film “Dayələr” (6+)                 

15:30   “Məclisi-üns”             

16:30   “Musiqi çələngi”                   

17:00   Bədii film “Meraya Mundi və Midasın mücrüsü” (12+)                 

18:40   “Tam fərqli”              

19:10   Panoçu Daniil Sayamovun konserti              

19:50   “Unudulmayanlar” Qulu Xəlilov                  

20:30   “Kinoklub”                

21:30   Televiziya filmi “Söz körpüsü” Həmid Araslı                      

22:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   “Azərbaycan kinosu – 120”              

22:40   Bədii film “Otel otağı”                     

00:10   “İllərin nəğmələri”                 

01:30   “Tam fərqli”              

02:15   “Əbədi musiqi”                     

02:45   Bədii film  “Özünü dostum kimi qələmə ver”                     

04:15   Televiziya filmi “Söz körpüsü” Həmid Araslı                      

04:45   “Kinoklub”                

05:50   “Unudulmayanlar” Qulu Xəlilov                  

06:30   Bədii film “Şahzadə Karabu” (6+)               

 

21 noyabr

Çərşənbə

 

08:00  Musiqi dəqiqələri

08:30   “Qala nağılı”                         

09:00   Cizgi filmi                 

09:30   Bədii film “Munakrın sirri” (6+)                   

11:15  “Pillə”  uşaqlar üçün proqram                       

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20   Cizgi filmi                 

13:00   İnstrumental musiqi              

13:30   Bədii film “Ovsunlanmış krallıq” (6+)                     

15:00   “Saz-söz axşamı”                  

16:30   “Türk elləri”               

17:00   Bədii film “Renuar” (12+)                

18:30   “Ziyalı”                      

19:00   “Ötən illərin nəğmələri”                    

19:15   “Sənət cərəyanları”               

19:45   Televiziya filmi “Ciddi və səmimi aktyor”. Həsən Məmmədov                  

20:20   Oxuyur Zaur Rzayev            

21:00   “Sərbəst söhbət”                   

22:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   “Azərbaycan kinosu – 120”              

22:40   Bədii film “Tütək səsi”                     

00:15   “Görüş yeri”              

01:20   Dünya estrada ulduzlarının konserti             

02:05   Televiziya filmi “Ciddi və səmimi aktyor”. Həsən Məmmədov                 

02:40   C. Puççini - “Boqema”.  Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrının tamaşası 04:30            “Sənət cərəyanları”               

05:00   Oxuyur Zaur Rzayev            

05:30   “Sərbəst söhbət”                    

06:30   Bədii film “Ortaq” (16+)                  

 

22 noyabr

Cümə axşamı

 

08:00   Musiqi dəqiqələri

08:30   “Azərbaycan muzeyləri”                   

09:00   Cizgi filmi                 

09:30   Bədii film “Zevs və Roksana” (6+)              

11:00   “Rənglərin nəğməsi               

11:15   Musiqi dəqiqələri                  

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20  Cizgi filmi                 

13:00   İnstrumental musiqi              

13:30   Bədii film “Ovsunlanmış krallıq” 2 (6+)                  

15:15   “Bəşəri irs”                

15:45   “Musiqi çələngi”                   

16:15   “Qobustan”              

17:00   “Dastan axşamı”. Aşıq Alının Türkiyə səfəri                      

18:30   “Haqqın dərgahı”                  

18:45   “Qatarda”. Televiziya tamaşası                    

19:45   “Musiqi xəzinəsi”                  

21:15   Televiziya filmi  “Fikrət Əmirov”                 

22:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   “Sükutun səsi”. Rasim Ocaqov                    

22:50   Bədii film “Təhminə” (16+)             

00:40   “Ovqat”                    

02:10   “Sönməyən ulduzlar”                        

02:40   Fikrət Əmirov - “Sevil” (opera).  Azərbaycan Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrının

            tamaşası                     

04:30   “Sükutun səsi”. Rasim Ocaqov                    

05:00   “Musiqi xəzinəsi”                  

06:10   Bədii film “Nümunəvi ailələr” (12+)            

 

23 noyabr

Cümə

 

08:00   Musiqi dəqiqələri

08:30   “Möhtəşəm şəhərlərin musiqisi”                   

09:00   Cizgi filmi                 

09:30   Bədii film “Hörümçək toru” (6+)                 

11:00   “Səadət”                    

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20   Cizgi filmi                 

13:00   İnstrumental musiqi              

13:30   Bədii film  “İcarəyə verilmiş uşaq” (6+)                  

15:00   Sənədli film  “Tac Mahal”                

15:15   “Əsrin fonunda portret” Mustafa Topçubaşov                    

16:15   Bədii film “Xoşbəxt evin bacıları” (12+)                 

18:00   “Teatr”                       

18:30   “Avtoqraf”                

18:45   Televiziya filmi “Gözəllik mücəssəməsi” Leyla Bədirbəyli             

19:20   Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik Orkestrinin konserti                       

20:30   Televiziya filmi  “Əbədi iftixarımız” Üzeyir Hacıbəyli                   

21:15   “Yaddaş”                  

22:00   “Buta”.Mədəniyyət xəbərləri            

22:20   “Palitra -ART”                      

23:20   Ü. Hacıbəyli - “Arşın mal alan” musiqili komediyasından ariya və duetlər. Vyana

             Kamera Opera Teatrı solistlərinin ifasında.                        

00:00   Bədii film “Samson və Dalila” (16+)           

02:00   Dünya estrada ulduzlarının konserti             

03:00   Televiziya filmi  “Əbədi iftixarımız” Üzeyir Hacıbəyli                   

03:45   “Ötən illərin nəğmələri”                    

04:15   “Yaddaş”                  

05:00   “Teatr”                       

05:30   “Palitra -ART”                      

06:30   Bədii film “Nyu-Yorkda küçə rəqsləri” (12+)                     

 

24 noyabr

Şənbə

 

08:00   Musiqi dəqiqələri

08:30   “Azərbaycan xalçaları” İrəvan qrupu           

09:00   Cizgi filmi                 

09:30   Bədii film  “Balaca Nikolya” (+6)                

11:00   “Ana dili”                  

11:15   Musiqi dəqiqələri

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20   “Dərsdən sonra”                    

12:50   İnstrumental musiqi              

13:15   “Keçmişdən gələcəyə”                     

14:00   “Azərbaycan muğamı”                      

15:00   Bədii film “Keyt və Leo” (12+)                   

16:50   Televiziya filmi “Azərbaycan rəngkarlığının kraliçası” Vəcihə Səmədova             

17:40   Qarmon ifaçısı Teyyub Dəmirovun  110 illiyinə həsr olunmuş yubiley gecəsi                   

19:30   “Xəmsə”                    

20:30   “Saz-söz axşamı”                  

22:00  “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   Televiziya filmi “Sevgimin adı vətən”. Mübariz Tağıyev (ilk dəfə)            

23:05   “Məclisi-üns”                        

00:05   Bədii film “Məni Sent-Luisdə qarşıla” (16+)                      

02:00   Dünyaestradaulduzlarınınkonserti             

02:30   Televiziyafilmi “Azərbaycan rəngkarlığının kraliçası” Vəcihə Səmədova             

03:15   “Məclisi-üns”             

04:15   Televiziya filmi “Sevgimin adı vətən”. Mübariz Tağıyev (ilk dəfə)            

05:00   “Saz-söz axşamı”                  

06:30   Bədii film “Mayamili qız” (12+)                  

 

25 noyabr

Bazar

 

08:00   Musiqi dəqiqələri

08:40   Televiziya filmi  “Payız nağılı”                     

09:00   Bədii film. “Biz heyvanxana almışıq” (6+)              

11:00   Musiqi dəqiqələri

11:30   Cizgi filmi                 

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20   “Balacam”                 

12:50   Bədii film “Sehrli dəri” (12+)                       

14:15   Musiqi dəqiqələri

14:45   İlyas Əfəndiyev - “Natəvan”. Akademik Milli Dram Teatrının tamaşası               

16:45   Əməkdar artist Faiq Sadıqovun 70 illiyinə həsr olunmuş yubiley konserti             

18:00   Bədii film “Amfibiya adam”  (12+)             

19:30   “Yada düşər xatirələr”                      

20:00   Televiziya filmi “Ömür elə qısadır ki”. İmran Qasımov                  

20:30   Aygün Səmədzadənin mahnıları                  

22:00   “Xəbər var”               

22:30   Aygün Səmədzadənin mahnıları                  

00:00   Bədii film “Böyük gəzinti” (12+)                 

02:00   “Yada düşər xatirələr”                     

02:30   “Bizim kino”             

02:45   “Rənglərin nəğməsi”             

03:00   Televiziya filmi “Ömür elə qısadır ki”. İmran Qasımov                  

03:30   Aygün Səmədzadənin mahnıları                  

06:30   Bədii film “Effi Qrey” (16+)


© 2018 Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti