24 - 30 sentyabr

 

24 sentyabr

Bazar ertəsi 

 

08:00  “Azərbaycan, yurdum mənim”                     

08:30   Cizgifilmi                 

09:00   Musiqidəqiqələri

09:30   Bədiifilm “Qulliverinsəyahəti”                   

11:00   “Qədim el sənətləri”                         

11:30   Musiqi dəqiqələri                  

12:00   “Xəbər var”               

12:30   Sənədli film “Cəngəllik. Ağac çətirləri aləmi”                     

13:00   İnstrumental musiqi              

13:30   Bədii film “Yanğınsöndürənlərin iti”                       

15:10   “Dünya rəqsləri”                   

15:35   Sənədli film  “Muzeydə bir saat”                 

16:30   “Musiqi çələngi”                   

17:00   Bədii film “And”                  

18:30   “Dünyanı yaradanlar”                       

19:00   Üzeyir Hacıbəyli X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                 

20:00   “Ədəbi abidələr”                   

20:30   T/f. “Yarat və düşün” Fuad Salayev            

21:00   Musiqi dəqiqələri                  

21:20   “Şəxsən siz” Əminə Yusifqızı                      

22:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

23:50   Bədii film “Honkonqlu qrafinya”                 

01:30   Dünya estrada ulduzlarının konserti             

02:15   T/f. “Yarat və düşün” Fuad Salayev            

02:50   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

03:50   “Ədəbi abidələr”                   

04:20   “Şəxsən siz” Əminə Yusifqızı                      

05:00   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

06:30   Bədii film “Təsadüfi ər”                   

 

25 sentyabr

Çərşənbə axşamı

 

08:00  “Azərbaycan, yurdum  mənim”                    

08:30   Cizgi filmi                 

09:00   Musiqi dəqiqələri                  

09:30   Bədii film “Flipper”              

11:00   “Azərbaycan muzeyləri”                   

11:30   Musiqi dəqiqələri

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20   “Təhsil və tərəqqi”                

13:00   İnstrumental musiqi              

13:30   Bədii film “İndiana Cons. Billur kəllə krallığı”                   

15:30   “Azərbaycan təbiəti”                        

16:00   “Məclisi-üns”             

17:00   Bədii film  “Qara qu quşu”               

18:30   “Maarifçilik işığında”                       

19:00   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

20:15   “Kinoklub”                

21:30   “Ən romantik rejissor” Arif Babayev                       

22:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

23:50   “Ovqat”                    

01:20   Bədii film “Uşaqlığın son gecəsi”                

03:00   “Maarifçilik işığında”                       

03:30   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

05:00   “Kinoklub”                

06:10   Bədii film “Dənizin qəlbində”                      

 

26 sentyabr

Çərşənbə

 

08:00  “Azərbaycan, yurdum  mənim”                    

08:30   Cizgi filmi                 

09:00   Musiqi dəqiqələri                  

09:45   Bədii film “Marmadyuk”                  

11:15  “Pillə”  uşaqlar üçün proqram                       

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20   “Möhtəşəm şəhərlərin musiqisi”                   

12:45   “Rənglərin nəğməsi”                         

13:00   İnstrumental musiqi              

13:30   Bədii film “Yunanıstanda keçən tətil”                     

15:00   “Sivilizasiya pillələri”                        

15:30   “Saz-söz axşamı”                 

17:00   Bədii film “Bir az həyat, bir az eşq”             

18:30   “Ziyalı”                      

19:00   “Ötən illərin nəğmələri”                   

19:30   “Sənət cərəyanları”               

20:00   Oxuyur Bülbül                      

20:30   “Sərbəst söhbət”  Cavan Zeynallı                 

21:30   T/f.  “Imadəddin Nəsimi”                 

22:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

23:50   Bədii film “Qaçış”                

02:30   T/f.  “Imadəddin Nəsimi”                 

03:00   Oxuyur Bülbül                      

03:30   “Sərbəst söhbət”                   

04:30   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

06:00   Bədii film “Devid Qeylin həyatı”                

 

27 sentyabr

Cümə axşamı

 

08:00   “Azərbaycan, yurdum  mənim”                   

08:30   Cizgi filmi                 

09:00   Musiqi dəqiqələri                  

09:30   Bədii film “Cənab dayə”                  

11:00   “Rənglərin nəğməsi”                         

11:15   Musiqi dəqiqələri

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20  Dünya səyahəti:  “Yaponiya”                       

13:05   İnstrumental musiqi              

13:30   Bədii film “Atam, mən və it”           

15:05   Sənədli film “Çarli” 4           

15:45   “Qobustan”              

16:30   “Musiqi çələngi”                   

17:00   Bədii film “Son mahnı”                    

18:45   “Haqqın dərgahı”                  

19:00   “Əbədi musiqi”                     

19:45   “Azərbaycan dili”                 

20:30   “Musiqi xəzinəsi”                  

22:00   “Buta” Mədəniyyət xəbərləri                       

22:20   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

23:50   “Bu axşam”               

00:50   “Sönməyən ulduzlar”                        

01:20   Bədii film “İnadkarlıq”                     

03:05   “Musiqi xəzinəsi”                 

04:25   “Poeziya”                  

05:00   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı               

06:30   Bədii film “Sözlər”               

 

28 sentyabr

Cümə

 

08:00   “Azərbaycan, yurdum mənim”                    

08:30   Cizgi filmi.                

09:00   Bədii film “Sarı çamadanın macərası”                     

10:30   Musiqi dəqiqələri                  

11:00   “Səadət”                    

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20   “Dadlı dünya”                       

13:00   İnstrumental musiqi              

13:30   Bədii film “Narniyanın salnaməsi”               

15:40   “Əsrlərdən gələn səslər”                   

16:10   “Xalq təranələri”                   

16:50   Bədii film “Centlmenlər qarayanız qızlarla evlənir”            

18:30   “Sənət ocağı”            

19:00   “Avtoqraf”                

19:15   “Teatr”                       

19:45   “Ötən illərin nəğmələri”                    

20:15   “Zamanın sorağında”                        

21:00   Musiqi dəqiqələri                  

21:15   “Yaddaş”                  

22:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   “Üç zirvənin fatehi” Mir Cəlal Paşayev                  

23:20   “Palitra - ART”                     

00:00   “Bakı gecələri”                      

01:00   Dünya estrada ulduzlarının konserti             

01:50   Bədii film. “Fantotsi” 2                    

03:30   “Yaddaş”                 

04:20   “Musiqi xəzinəsi”                  

05:50   “Palitra - ART”                     

06:30   Bədii film “Əlçatmaz arzular”                      

 

29 sentyabr

Şənbə

 

08:00   “Azərbaycan, yurdum mənim”                    

08:30   Cizgi filmi                 

09:00   Bədii film “Sonuncu kino qəhrəmanı”                     

11:00   “Ana dili”                  

11:15   Musiqi dəqiqələri                  

11:30   T/f. “Nəvvab”            

12:00   “Buta”.  Mədəniyyət xəbərləri                     

12:20   “Dərsdən sonra”                    

12:50   İnstrumental musiqi              

13:15  “Keçmişdən gələcəyə”                      

14:00   “Azərbaycan muğamı”                      

15:00   Formula 1 (canlı)                   

16:00   Musiqi dəqiqələri                  

16:45   “Kino bu gün”                       

17:15   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı                

19:25   “XX əsr” Azad  Mirzəcanzadə                     

20:30   “Saz-söz axşamı”                  

22:00  “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

22:20   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı - Firəngiz Əhmədovanın 90 illik    

             yubileyi                    

23:50   “Məclisi-üns”                        

00:50   Bədii film. “Qürur və qərəz”            

02:50   “Caz əfsanələri”                    

03:20   “Keçmişdən gələcəyə”                     

04:05   “Məclisi-üns”             

05:05   “Saz-söz axşamı”                  

06:35   Bədii film “Məhəbbətim mənim, kədərim mənim”              

 

30 sentyabr

Bazar

 

08:00   “Azərbaycan, yurdum mənim”                     

08:30   Cizgi filmi.                

09:10   Musiqi dəqiqələri                  

09:40   Bədii film “Bədirlənmiş ay krallığı”             

11:25   Musiqi dəqiqələri                  

12:00   “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                      

12:20   “Balacam”                 

12:50   İnstrumental musiqi              

13:20   Bədii film “Öz istəyi ilə vurulan”                 

14:45   “Rənglərin nəğməsi”                         

15:00   Oxuyur Səxavət Məmmədov            

15:25   “Bizim kino”             

15:40   “Koroğlu havaları”                

17:10    Pərvin - “Sonuncu”.  “Yarat” Yaradıcılıq Mərkəzinin yeni tamaşası                     

18:15   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalı - “Şur dünyası”             

19:30   “Yada düşər xatirələr”                      

20:00   T\f. “Yenilik sorağında”. Lətif Səfərov                   

20:30   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalının bağlanışı                   

22:00   “Xəbər var”               

22:30   “Yaradanlar və yaşadanlar”              

00:00   Bədii film “Xoşbəxt cütlük”             

01:50   Dünya estrada ulduzlarının konserti.            

02:30   “Yada düşər xatirələr”                      

03:00   Pərvin - “Sonuncu”.  “Yarat” Yaradıcılıq Mərkəzinin yeni tamaşası                     

04:05   “Balacam”                 

04:35   “Bizim kino”             

04:50   Üzeyir Hacıbəyli  X Beynəlxalq Musiqi Festivalının bağlanışı                   

06:20   Bədii film “Ay işığının sehri”


© 2018 Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti