16-22 iyul

Bazar ertəsi

16.07.2018

08:00         “Azərbaycan yurdum mənim”

08:30         Cizgi filmi

09:00         “Musiqi dəqiqələri”

09:30         Bədii film.  “Parisə sənəd”

11:00         “Lirika dəftərindən”

11:15         “Musiqi dəqiqələri”

12:00         “Xəbər var”

12:30         Sənədli film.  “Cəngəllik. Ağac çətirləri aləmi”

13:00         İnstrumental musiqi

13:30         Bədii film. “Cek möcüzələr ölkəsində”

15:00         “Dünya rəqsləri”

15:30         Dünyanın opera teatrları:  “La Skala”

16:30         “Musiqi çələngi”

17:00         Bədii film. “Böyük dayaq”

18:30         “Muğamat var olan yerdə” Oxuyur Almaxanım Əhmədli

20:00         “Tam fərqli”

20:45         “Musiqi dəqiqələri”

21:15         T\f. “Səsi onu yaşadacaq” İlham Əsgərov (ilk dəfə)

22:00         “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri  

22:20         T/f.  “Onu hamı sevirdi” Mirzə Babayev

22:50         “Bu axşam”

23:50         Bədii film. “Doqquz”

01:30         T\f.  “Səsi onu yaşadacaq” İlham Əsgərov

02:10         Dünya estrada ulduzlarının konserti 

03:00         T/f.  “Onu hamı sevirdi” Mirzə Babayev

03:30         Zülfüqar Hacıbəyli, Niyazi “Aşıq Qərib”. Azərbaycan  Dövlət Akademik Opera və Balet Teatrının tamaşası

05:15         “Ədəbi abidələr”

05:45         “Tam fərqli”

06:30         Bədii film.  “Sevimli Treysi” 

 

Çərşənbə axşamı

17.07.2018

08:00         “Azərbaycan yurdum  mənim”

08:30         Cizgi filmi

09:00         “Musiqi dəqiqələri”

09:30         Bədii film.  “Zevs və Roksana”

11:00         “Rənglərin nəğməsi”

11:15         “Musiqi  dəqiqələri”

12:00         “Buta” . Mədəniyyət xəbərləri

12:20         Dünya səyahəti: “İspaniya”

13:00         İnstrumental musiqi

13:30         Bədii film. “Cek möcüzələr ölkəsində” 2

15:00         “Məclisi-üns”

16:00         “Sənət cərəyanları”

16:30         “Saz-söz axşamı”

18:00         “Mənalı ömrün anları”  Telman Adıgözəlov

18:30         “Əbədi musiqi” 

19:00         “20-ci əsr” Azad Mirzəcanzadə

20:00         Oxuyur Canəli Əkbərov

20:30         “Kinoklub” 

22:00         “Buta” . Mədəniyyət xəbərləri

22:20         “Ovqat”

23:50         Bədii film. “Başqa qaydalarla oyun”

01:50         Dünya estrada ulduzlarının konserti

02:30         “Mənalı ömrün anları”   Telman Adıgözəlov

03:00         “20-ci əsr” Azad Mirzəcanzadə

04:15         “Sənət cərəyanları”

04:45         “Kinoklub”

06:15         Bədii film.  “Sevimli kişi”     

 

Çərşənbə

18.07.2018

08:00         “Azərbaycan yurdum  mənim”

08:30         Cizgi filmi

09:00         “Musiqi dəqiqələri”

09:30         Bədii film.  “Munakrın sirri”

11:15         “Pillə”  uşaqlar üçün proqram

12:00         “Buta” . Mədəniyyət xəbərləri

12:20         “Möhtəşəm şəhərlərin musiqisi”

12:45         “Rənglərin nəğməsi”

13:00         İnstrumental musiqi

13:30         Bədii film. “Hissin tərbiyəsi”

15:00         “Qədim el sənətləri”

15:30         “Bir yay gunundə” film-konsert

16:00         “Sivilizasiya pillələri”

16:30         Keçəçi oğlu Məhəmmədin 150 illiyinə həsr olunmuş  yubiley gecəsi

18:45         “Bəşəri irs” 

19:15         “Ötən illərin nəğmələri”

20:00         “Daşlara hopan ömür”  Tokay Məmmədov

20:30         “Musiqi dəqiqələri”

21:00         “Sərbəst söhbət”  Arif Quliyev

22:00         “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri

22:20         “Muğam və  mənəviyyat”

23:20         Bədii film. “Zəfər”

01:20         Dünya estrada ulduzlarının konserti

02:15         “Sərbəst söhbət”

03:15         Fərəc Qarayev.  “Qobustan kölgələri”

04:00         “Qədim el sənətləri”

04:30         “Muğam və  mənəviyyat”

05:30         “Daşlara hopan ömür”  Tokay Məmmədov

06:00         Bədii film. “Marli və mən”

 

Cümə axşamı

19.07.2018

08:00          “Azərbaycan yurdum  mənim”

08:30         Cizgi filmi

09:00         “Musiqi dəqiqələri”

09:30         Bədii film. “Hörümçək toru”

11:00         “Rənglərin nəğməsi”

11:15         “Musiqi dəqiqələri”

12:00         “Buta” . Mədəniyyət xəbərləri

12:20         Dünya səyahəti: “Praqa”

13:00         İnstrumental musiqi

13:30         Bədii film. “Mənim ilk məhəbbətim”

15:00         “Qobustan”

15:45         “The Piano Guys” qrupunun konserti

16:00         “Türk elləri”

16:30         “Musiqi çələngi”

17:00         Bədii film. “İlahə”

18:45         “Haqqın dərgahı”

19:00         “Əbədi musiqi”

19:45         “Poeziya”

20:30         “Musiqi xəzinəsi”

22:00         “Buta” Mədəniyyət xəbərləri

22:20         “Sözün sirri”

23:05         “Sevilənlər”  

23:30         “Sönməyən ulduzlar”

01:00         Bədii film. “Kapote”

02:45         “Poeziya”

03:30         “Dünya estrada ulduzlarının konserti

04:15         “Sözün sirri”

05:00         “Musiqi xəzinəsi”

06:30         Bədii film. “Ceyn Ostinin əsərləri”

 

Cümə

20.07.2018

08:00         “Azərbaycan yurdum mənim”

08:30         Cizgi filmi.

08:50         Bədii film. “Ağbəniz və ovçu”

10:40         “Lirika dəftərindən”

11:00         “Səadət”

12:00         “Buta” .Mədəniyyət xəbərləri

12:20         Dünya səyahəti:  “Paris”

13:00         İnstrumental musiqi

13:30         Bədii film. “Kapitan Qrantın uşaqları”

15:00         Sənədli film.  “Marlen Ditrix. Sarışın gözəl”3

15:30         “Dadlı dünya”  

16:00         “Təbəssüm dolu portret” Ağahüseyn Cavadov

16:30         Bədii film. “Təsadüfi məhəbbət”

17:50         “Sənət ocağı” 

18:20         “Teatr” 

18:50         “Avtoqraf”

19:05         “Tarixin yollarında” Vəli Əliyev

20:00         ATR  “Xatirə” xalq çalğı alətləri ansamblının konserti.  Solist Ramiz Quliyev

20:30         “Sənət sevgisi” Ramiz Əzizbəyli-70

21:15         “Yaddaş”

22:00         “Buta”.Mədəniyyət xəbərləri

22:20         “Palitra -ART”

23:00         “Bakı gecələri”

00:00         Bədii film. “Sevgi və şəfqət”

02:00         Dünya estrada ulduzlarının konserti

03:00         “Sənət sevgisi” Ramiz Əzizbəyli-70

03:45         N.Rimski. Korsakov.  “Şəhrizad” baleti

04:30         “Yaddaş”

05:20         ATR  “Xatirə” xalq çalğı alətləri ansamblının konserti. 

05:45         “Palitra -ART”

06:30         Bədii film. “Rəqqasə”

 

Şənbə

21.07.2018

08:00         “Azərbaycan yurdum mənim”

08:30         Cizgi filmi

09:00         “Musiqi dəqiqələri”

09:45         Bədii film. “Qarfild”

11:00         “Ana dili”

11:15         “Musiqi dəqiqələri”

12:00         “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri

12:20         “Yay tapşırığı” 

12:50         İnstrumental musiqi

13:15         “Keçmişdən gələcəyə”

14:00         “Azərbaycan muğamı” 

15:00         “Kinosalnamə”

15:30         Bədii film. “Yarımçıq qalmış mahnı”

16:50         “Rənglərin nəğməsi”

17:10         Xanəndə Yaqub Məmmədovun yubiley gecəsi.

19:45         “Tarixçi hünəri, yazıçı eşqi”  Yunis Oğuz

20:30         “Saz-söz axşamı” 

22:00         “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri

22:20         “Məclisi-üns”

23:20         Bədii film. “Gəzinti”

01:20         “Caz əfsanələri”

01:50         “Tarixçi hünəri, yazıçı eşqi”  Yunis Oğuz

02:30         Dünya estrada ulduzlarının konserti

03:30         “Yay tapşırığı” 

04:00         “Məclisi-üns”

05:00         “Saz-söz axşamı”

06:30         Bədii film. “Bredin həyat mövqeyi” 

 

Bazar

22.07.2018

08:00         “Azərbaycan yurdum mənim”

08:30         Cizgi filmi.

09:00         Bədii film. “Əbədi sevgi hekayəti”

11:00         “Lirika dəftərindən”

11:15         “Musiqi dəqiqələri”

12:00         “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri

12:20         “Balacam”

13:00         İnstrumental musiqi

13:30         Bədii film. “Teleaparıcı”

15:10         T\f.  “Azərbaycan yazısı”

15:25         T/f. “Telejurnalistin arzuları” Firudin Ağayev

16:00         ATR –in Estrada Simfonik Orkestrinin konserti

16:30         T/f. “Salnaməçi” Qulam Məmmədli

17:00         “Xalq təranələri”

17:45         “Bizim kino”

18:00         T\f. “Canlı fikir və əməl adamı” Əhməd bəy Ağaoğlu

18:30         “Yada düşər xatirələr”

19:00         T/f.  “Ömrün yuxuları” Cəlil Məmmədquluzadə    

19:45         “Ötən illərin nəğmələri”

21:15         “Zamanın sorağında” Həsən bəy Zərdabi

22:00         “Xəbər var”

22:30         “Yaradanlar və yaşadanlar”

00:00         Bədii film. “Ürəyə yaxın”

02:00         Dünya estrada ulduzlarının konserti

03:00         T/f.  “Ömrün yuxuları” Cəlil Məmmədquluzadə    

03:40         “Yada düşər xatirələr”

04:10         “Ötən illərin nəğmələri”

05:40         “Bizim kino”

06:00         “Balacam”

06:30         Bədii film. “Xor”      


© 2018 Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti