17 - 23 aprel 2017

Bazar ertəsi 17.04.2017

 

12:00          “Xəbər var”                                                                        

12:30          Sənədli film. “Yer kürəsinin qüdrəti. Okeanlar”2            

13:00          Muğam Televiziya Müsabiqəsindən seçmələr                

13:30          Bədii film. “Missisipidən əllərini çək”                               

15:00          “Görüş yeri”                                                                       

16:30          Bədii film. “Nyu-Yorkda məhəbbət macərası”                

18:00          “Dünyanı yaradanlar”                                                       

18:20          “Danışan kuklalar”                                                            

18:50          “Yurd yeri”                                                                          

19:20          Oxuyur Lütfiyar İmanov                                                   

19:50          “Azərbaycan muzeyləri”                                                   

20:20          “Zaman və məkan”                                                           

20:50          Muğam Televiziya Müsabiqəsi-2017                             

00:00          “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                                           

00:15          “Retro”. Bədii film. “Mənzil”                                               

 

 

Çərşənbə axşamı  18.04.2017

 

12:00          “Buta”.  Mədəniyyət xəbərləri                                           

12:15          Sənədli film. “Kanadanın qayalı dağları”                         

12:30          “Təhsil və tərəqqi”                                                              

13:00          Muğam Televiziya Müsabiqəsindən seçmələr               

13:30          Bədii film. “Keçmişin oyunları”                                          

15:00          “Görüş yeri”                                                                        

16:30          “Birincilər” Şövkət Məmmədova                                       

17:00         “Qədim musiqi axşamı” İfa edir Xurşid Abdullayeva                  

17:30          Bədii film.  “Matador”                                                        

19:00          “Bəşəri irs”                                                                          

19:30          Gənc fortepiano ifaçılarının konserti                               

20:00          “Bir ömrün yollarında”  Vaqif Ağayev                              

20:45          “Ötən illərin nəğmələri”                                                      

21:15          “Azərbaycan deyəndə” Tofiq Bayram                             

22:00          “Buta” . Mədəniyyət xəbərləri                                           

22:15          “Bu axşam”                                                                         

23:15          Bədii film. “Anna Karenina”                                               

01:15          “Musiqi inciləri”                                                                   

 

 

Çərşənbə  19.04.2017

 

12:00          “Buta” . Mədəniyyət xəbərləri                                           

12:15          Sənədli film. “Delfinlər sirləri öyrənərkən”                       

13:00          Muğam Televiziya Müsabiqəsindən seçmələr               

13:30          Bədii film. “Növbətçi ata” 1                                                

15:00          “Görüş yeri”                                                                        

16:30          “Qədim el sənətləri”                                                           

17:00          Bədii film. “Əsərin sürətləri”                                               

18:45          “Dünya bir pəncərədir” Əfrasiyab Bədəlbəyli                 

19:30          Gənc bəstəkarların əsərlərindən ibarət konsert             

20:00          “Zamanın sorağında” Mikayıl Hüseynov                         

20:30          “Ovqat”                                                                                

22:00          “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                                            

22:15          “Muğam və mənəviyyat”                                                   

23:45          Bədii film. “Ailəsiz” 1                                                          

01:20          “Musiqi inciləri”                                                                   

 

 

Cümə axşamı  20.04.2017

 

 

12:00          “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri.                                           

12:15          Dünya səyahəti: “Yaponiya” 2                                         

13:00          Muğam Televiziya Müsabiqəsindən seçmələr               

13:30          Bədii film. “Növbətçi ata- 2. Yay düşərgəsi”                    

15:00          “Görüş yeri”                                                                        

16:30          “Qala nağılı”                                                                       

17:00          Oxuyur Kifayət Gəncəli                                                     

17:30          “Həyat davam edir”  Rza Təhmasib                                 

18:00          Sabir Abdullayev və tələbələrinin konserti                      

19:00          “Haqqın dərgahı”                                                               

19:15                   Televiziya filmi. “Sazdakı incə bir sim”   Məmməd Rahim         

19:45          “Musiqi dəqiqələri”                                                             

20:15                   Televiziya filmi. “Səhnəmizin əfsanəsi”  Nəsibə Zeynalova     

20:50          Muğam Televiziya Müsabiqəsi-2017                              

00:00          “Buta” . Mədəniyyət xəbərləri                                           

00:15          Bədii film. “Ailəsiz” 2                                                          

01:45          “Musiqi inciləri”                                                                   

 

 

 

 

Cümə  21.04.2017

 

12:00          “Buta” .Mədəniyyət xəbərləri                                           

12:15          Sənədli film.  “Yerin mərkəzinə səyahət”                        

13:00          Muğam Televiziya Müsabiqəsindən seçmələr                

13:30          Bədii film. “Çətin uşaq”                                                     

15:00          “Görüş yeri”                                                                       

16:30          “Dadlı dünya”                                                                    

17:00          Bədii film.  “Parisdə həftə sonu”                                      

18:30          “Musiqi çələngi”                                                                 

19:00          “Dünyanı yaradanlar”                                                       

19:30          “Sənət cərəyanları”                                                          

20:00          “Əbədi musiqi”                                                                   

20:30          “Sərbəst söhbət”                                                               

21:30          Televiziya filmi.  “Vidadiyəm, aləm tanır dərdimdən”       

22:00          “Buta”.Mədəniyyət xəbərləri                                            

22:15          “Sevilənlər”                                                                        

23:45          “Sönməyən ulduzlar”                                                        

00:15          Bədii film.  “Sevgi və şəfqət”                                            

 

 

Şənbə  22.04.2017

 

12:00            “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                                           

12:15            Muğam Televiziya Müsabiqəsindən seçmələr             

12:45            “Dərsdən sonra”                                                              

13:15            “Keçmişdən gələcəyə”                                                    

14:00            “Azərbaycan muğamı”                                                     

15:00            Bədii film. “Orkestr adam”                                                

16:30            “Musiqi çələngi”                                                                

17:00            “Maraq dünyası”                                                               

17:30            “Təbəssüm və alqışlar” Ağahüseyn Cavadov              

18:10            Əməkdar incəsənət xadimi, professor Telman Hacıyevin 80 illik yubiley gecəsi                                                                                            

19:45            Televiziya filmi.  “Rəssam Hüseyn Əliyev”                    

20:30            “Saz-söz axşamı”                                                             

22:00            “Buta”. Mədəniyyət xəbərləri                                           

22:15            “Məclisi-üns”                                                                    

23:15            Bədii film.  “İdrak və məhəbbət”                                      

01:30            “Caz əfsanələri”                                                               

 

 

Bazar  23.04.2017

 

12:00       “Buta” mədəniyyət xəbərləri                                                

12:15       Cizgi filmi                                                                               

12:45       “İncə yaş”                                                                              

13:15       Şövkət Ələkbərova adına  20 saylı musiqi məktəbinin 50 illiyinə həsr olunmuş  yubiley konserti                                                                                      

15:00       Bədii film. “Koko Şanel və  İqor Stravinski”                        

16:40       “Lirika dəftərindən”                                                                

17:00       “Pəncərədə işıq”  Televiziya tamaşası.                              

18:30       “Yada düşər xatirələr”                                                           

19:00       Bədii film.  “And”                                                                    

20:30       “Ötən illərin nəğmələri” konsert proqramı                           

22:00       “Xəbər var”                                                                            

22:30       “Yaradanlar və yaşadanlar”                                                 

00:00       Bədii film. “Sevilən kişi”                                                        

01:45         “Musiqi inciləri”


© 2016 Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti